GLK    NOVINKY    AKCIE    ČLENOVIA    DISKUSIA    GALÉRIA    TAKÍ SME BOLI    GELO  
  index » diskusia   Vlado Linek © 2024 glk@glk.sk 18.05.2024  
AKCIE
VÍKEND NA SNEHU
21.01.2013 12:05 | 6353x | komentár: 3x

Cez víkend 19. - 20. 1. 2013 boli v okolí Bratislavy riadne kopy snehu. Na svoje si prišli aj GLK-káči. Peťo v Malých Karpatoch, Duco na Schneebergu a Ďuro na Heukuppe.

BEZPEČNE POMEDZI LAVÍNY

Uplynulý víkend sa v blízkom Rakúsku hlásil s vyššími stupňami lavínového nebezpečenstva a tak GLK-áč Juraj hľadal s partiou nielen vhodný, pekný, ale aj bezpečný skialpový výstup. Vedúci výpravy Dušan Trochta vybral Rax, konkrétne známu dvojtisícovku Heukuppe.
Bezpečný výstup sme zvolili cez Schlangenweg popri Karlgrabenu, ktorý bol výdatne nafúkaný a teda nestabilný. Chata Karl Ludwig Haus bola pre chorobu personálu zatvorená a tak sme sa slnili vonku a zjedli vlastnú poživeň, vyšľapali ku krížu vo výške 2007 metrov a potom sa začala celkom dobrá lyžovačka, pri ktorej nás sledovalo viacero kamzíkov. Zo sedla sme potom pokračovali hrebeňom Raxu cez Predigstuhl a južným svahom do Seiebenbrunnenkesselu. Tento žľab bol bezpečný, tvrdo vysnežený, akurát nižšie sa občas niektorá lyža preborila. Po jednej takej situácii Juraj dal celkom slušný kotrmelec. Dolu mal síce vedúci výpravy Dušan ešte nápad na ďalší výšľap do sedla a zažiť ešte jednu peknú lyžovačku na slnku, no v kolektívnom hlasovaní vyhrala chata Waxriegelhaus s vynikajúcim pivom a Waxguľášom. Zaslúžene, po 1200 vyšľapaných metrov prevýšenia.

 
Kamzíky nás občas obkolesili. / Ešte kúsok, cez preveje neskočíme.
 
Dušan obzerá kadiaľ budeme asi lyžovať. / Telemarkista Karel v akcii.

Ďuro

VÍKEND V KARPATOCH

Tento víkend boli v Bratislave ideálne podmienky na "bakantry" po Karpatoch, bežky sa dali obúvať takmer doma. V sobotu to bolo cez Kamzík po hrebeni v ideálnom prašane a stope, v nedeľu už bolo trochu mäkšie a stopa zo Železnej cez Malý Slavín na Biely kríž bola rozrytá sobotňajším cyklomaratónom. Takže víkend dopadol, ako mal - na šrot...

 
Malý Slavín. / Čaj a fazuľová polievka na Bielom Kríži.

Peter

VÝSTUP NA SCHNEEBERG

Člen GLK- Duco sa zúčastnil útrpného skialp výstupu na Schneeberg klasickou trasou (čiže zdola na hor). Kde si ostatní zľahka vykračovali (Rasťo Križan, Ivan Štefanský, Jurko Ravas) tam sa náš člen trápil, ale nakoniec dosiahol vrchol až na vrchole. Lyžovačka bola dobrá, sneh hlboký, takmer prachový, vietor teplý, zo stromov už kvapkala voda.

Pod úpätie hory Schneeberg sme sa dopravili autom, zablúdili sme po ceste v Bratislave 2x a na diaľnici 1x. Udalosť sa stala v nedeľu 20. januára 2013 v čase 5.00-15.00. Fotka dokumentuje výstup na Schneeberg (fotené mobilom). Sponzor nebol žiadny. Údajne niekto ukradol niekomu paličky pred hornou chatou. (Teda už aj v Rakúsku si treba dávať pozor na veci a pre istotu nosiť náhradné lyže a paličky.)

DucoKOMENTÁR K ČLÁNKU

VÍKEND NA SNEHU [21. 1. 2013 12:06:03] - reagovať

NAJNOVŠIA

 • VÍKEND NA SNEHU [palo t - 21. 1. 2013 14:14:15] - reagovať
  Tie paličky ukradli z čínskej reštaurácie ?
VŠETKY

 • VÍKEND NA SNEHU [palo t - 21. 1. 2013 13:12:28] - reagovať
  To vyzerá skoro ako tá nová argentínska cesta na Cerro Torre http://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2013010020&nazevclanku=nova-cesta-na-cerro-torre

  • VÍKEND NA SNEHU [peter - 21. 1. 2013 14:01:51] - reagovať
   Chalani to mali tazsie ako na Cerro Torre. Museli to aj zlyzovat. A na C.T. nekradnu na vrchole palicky...


   • VÍKEND NA SNEHU [palo t - 21. 1. 2013 14:14:15] - reagovať
    Tie paličky ukradli z čínskej reštaurácie ?239309