GLK    NOVINKY    AKCIE    ČLENOVIA    DISKUSIA    GALÉRIA    TAKÍ SME BOLI    GELO  
  index » akcie   Vlado Linek © 2024 glk@glk.sk 18.05.2024  
AKCIE
DUCOVA LÁSKA
04.01.2019 08:00 | 4318x | komentár: 1x

Prepukla asi na Schneebergu, kde sme boli túto sezónu na pásoch s Ducom už dvakrát. Ak by ste tipovali, ako všetci účastníci jeho výšľapov, že ide o lásku k skialpinizmu, tak by ste sa ako my, škaredo pomýlili. Ale poporiadku.

 
Čo to po lyžovaní v strmine v prašane medzi stromami Duco vyzerá? Počíta kamzíkov? / Za Ducom v nečase do výšin za kamzíkmi.

Po prvé: stále nás ťahá hustými lesmi, kosodrevinou, cez najrôznejšie krkaháje, a nielen hore na pásoch do kopcov, ale aj pri lyžovaní dolu. Kľučkovať pomedzi husté porasty, skákať pomedzi skaly, ale prečo to robí? Čo tam hľadá?

 
Ducova špecialita - takto sme sa za ním vo víchrici skoro plazili. / Do skál a krkahájov nás pri lyžovaní zakaždým vedie.

Po druhé: čas nečas, vlečie nás proti vetru. Čo vetru, vo víchrici a v tempe aké dosahujú  Nasťa Kuzminová s Pavlínou Fialkovou dohromady. Šliape nepoľavujúco, ako sa na géelkáča patrí, rovnakou rýchlosťou po rovine aj strminami. Za čím sa tak ženie, čo tam hľadá?

Už vieme: na poslednom Schneebergu jeho láska prepukla naplno. Vo svojej všeobjímajúcej náruči zachraňuje rakúskych kamzíkov pred rakúskymi jägrami. Asi sa dočítal tú strašnú štatistiku. Veď pozrite tabuľku, koľko za sezónu tých Ducových milovaných Gamswildov vystrieľajú.


Tabuľka rakúskych jägrov, koľko zveri v Alpách rok čo rok vystrieľajú. Gamswildov, rakúskych kamzíkov, padlo v sezóne 2017/2018 v celom Rakúsku  21048. Áno – dvadsaťjedentisícštyridsaťosem.
 
Zostáva už asi len jedna rada: Jägermeister. Keď naň Duco jägrov naláka, menej kamzíkov trafia a Duco bude snáď pomalší. A budeme za ním vládať. Alebo žeby nie?

Juraj

 
Ducova láska vytryskla naplno. Záchrana kamzíkov v jeho všeobjímajúcom náručí. / Alebo žeby pomohol ako liek Jägermeister?KOMENTÁR K ČLÁNKU

DUCOVA LÁSKA [4. 1. 2019 8:45:08] - reagovať

NAJNOVŠIA

  • DUCOVA LÁSKA [Rasťo - 8. 1. 2019 8:26:53] - reagovať
    Ducove zoofilne sklony su hmatatelne.Najzretelnesie je to viditelne pri jeho kontaktovani sa so skupinou zvieratiek z GLK 🐖🐽🐽🐘🦒🐫🐪🐐🐑🐏🤣🤣🤣
VŠETKY

  • DUCOVA LÁSKA [Rasťo - 8. 1. 2019 8:26:53] - reagovať
    Ducove zoofilne sklony su hmatatelne.Najzretelnesie je to viditelne pri jeho kontaktovani sa so skupinou zvieratiek z GLK 🐖🐽🐽🐘🦒🐫🐪🐐🐑🐏🤣🤣🤣239302