GLK    NOVINKY    AKCIE    ČLENOVIA    DISKUSIA    GALÉRIA    TAKÍ SME BOLI    GELO  
  index » akcie   Vlado Linek © 2024 glk@glk.sk 22.06.2024  
AKCIE
VÝJAZDOVÉ ZASADNUTIE GLK V PAKLENICI
06.12.2023 14:00 | 993x | komentár: 0x

S Kazom sme sa rozprávali o Paklenici, kde je on ako doma, že pred ukončením úspešnej sezóny na Hámroch si treba zmerať naše hámorské sily  a kršlenickú techniku na nejakej dlhej ceste, najlepšie takej, kde sa kombinuje dlhé cestovanie s niekoľkými dlžkami lezenia.


Cesta Kaurismakis Mistake 7a+, Aniča kuk.

Voľba padla na Paklenicu (6 hodín autom bez tehly na plyne) a cestu „Albatros“ za 7a - dlhší výšľap do kopca nasledovaný lezením na vrchol Aniča kuk a následne presun do Höllentalu, ktorý však pre tamojšie  zlé počko nebol.
Večer sme dorazili do prázdneho kempu v Starigrade, priamo oproti reštike U Dinka, ktorú sme hneď využili, lebo nám nesedela nová plynová bomba do variča. Tak sme veľa vecí, čo sme kúpili na jedenie aj doniesli domov naspäť, aby sme nakŕmili svojich blízkych.
Samotné lezenie prebiehalo plynule bez zbytočného zdržiavania. Liezla pred nami dvojka z Brna (otec s dcérou Terkou), tak sme sa sem-tam stretli na štandoch so vzájomnými  otázkami „kudy teď“. Prvú dĺžku píšu za 7a (Ducovi sa ju podarilo vyliezť OS a Kazovi PP na 1. pokus – pozn. red.), potom to uz ide samé.  Občas si človek niečo založí. Tuším sme boli hore za 5 hodín. Zostup nepríjemný, omnoho horší ako lezenie, za tmy a bosý to musí byť 9c.
Na druhý deň sme plánovali oddych, ale ráno nám nedalo a boli sme pozrieť ďalšiu cestu  „Kaurismakis Mistake“ za 7a+, s plánom, že nakukneme  5 dĺžok pod kľúčovú dĺžku.

 
Kazo v prvej dĺžke Kaurismakis Mistake. /  Zlanovanie z 2. dĺžky.

Únava z predchádzajuceho dňa + celkom nepríjemná teplota nás limitovali tak akurát na prelez úvodnej dĺžky s trochu morálovým odlezom v podaní Kaza a AF boj v druhej 7a dĺžke so založením dvoch malých friendov. Kazo to preliezol na druhom konci s prehľadom.  Zlanili sme z dvoch štandových nitov, kde sme nechali karabínku s kovovým krúžkom čo tam bol odložený na konáriku.
 V ten istý deň sme sa ešte rozbíjali na športovkách, do pozornosti dávame cestu „Flashback“ za 6c.
V pondelok ráno sme boli odhodlaní vyraziť domov, no po akom-takom rozhýbaní sme išli zopakovať rozbitie sa do športoviek, ktoré sme obsiahli spektrom od 5c do 6c+. Okolo 13.30 sme vyrazili k moru, najedli sme sa a okolo 21.30 sme boli doma.
Počas výletu sme intenzívne komunikovali s ostatnými účastníkmi GLK zrazu na Kalamárke. Dúfam, že predsedníctvo GLK na nás nezabudne pri udeľovaní ocenení v kategórií „Cestuj a lez, ale dom maj poistený“.

Duco

KOMENTÁR K ČLÁNKU

VÝJAZDOVÉ ZASADNUTIE GLK V PAKLENICI [6. 12. 2023 14:34:51] - reagovať


242863