GLK    NOVINKY    AKCIE    ČLENOVIA    DISKUSIA    GALÉRIA    TAKÍ SME BOLI    GELO  
  index » akcie   Vlado Linek © 2024 glk@glk.sk 18.07.2024  
AKCIE
KONGRES GLK 2023 – 11. NULTÝ ROČNÍK
18.12.2023 05:25 | 1509x | komentár: 0x

Pôvodne sa mal Kongres GLK konať v inom termíne a na inom mieste. Dva predchádzajúce ročníky na Sekaninách v chate Smrečina dopadli na výbornú, tak sme mali chatu objednanú aj na tento rok.

Júnový termín som však potvrdzoval „až“ vo februári a to už bola chata vybukovaná na celý rok. Získal som za to síce pár bezvýznamných bodov do súťaže o predsedu GLK, ale aj riadny sprdung od zvyšného člena organizačného výboru, ktorý musel operatívne zachraňovať situáciu.
Nakoniec na to najviac doplatil majiteľ chaty Smrečina, ktorý mal dvojnásobnú smolu. V lete nastal v chate  pri úniku plynu v pivnici výbuch a bude musieť  časť, alebo aj celú chatu zbúrať, čo ho bude stáť nemalé peniaze. Keby sa tam uskutočnil náš Kongres, tak pri našej bujarosti by aj bez úniku plynu mal časť, alebo aj celú chatu zbúranú a ešte by sme mu za to aj zaplatili.
Oprášili sme teda tradície a využili sme pohostinnosť chaty na Kalamárke.  V priebehu Kongresu sme sa ju snažili ušetriť od príliš demoličných zásahov. Hlavne ako zálohu, lebo síce máme už objednanú chatu Smrečinu na budúci rok, ale nevieme ako dopadne jej rekonštrukcia.


Chata pred Kongresom. / Chata po Kongrese (nájdi 5 rozdielov) x

11. nultý ročník Kongresu GLK by sme mohli označiť charakteristikou „povolebný“. Týždeň po predčasných  voľbách je príležitosť na skladanie koalícií, návrhy jednotlivých postov za členov vlády a pokračovanie predvolebného boja. Teda kupovanie poslancov, vydieranie partnerov, ohováranie oponentov, strašenie  medveďmi, či migrantami. A to, iste chápete, bola príležitosť, ktorú sme si nemohli nechať ujsť.
Všetko začalo už v piatok podvečer. Po digestívnom zvítaní sa postupne vytvorili dve pracovné skupiny. Indoorová, bystrická skupina (Ivan, Jaro, Maťo a Dano ) si najprv vyskúšala lezenie pri čelovkách (vraj za nočnú smenu sú extra príplatky). Potom celý večer kúrila a teoretizovala pri pinkfloydovskej Odvrátenej strane mesiaca. 


Nočná smena bystrickej skupiny.

Druhá, outdoorová, liptovsko-tatranská (Palo, Tomáš, Janka, Náčelník, Jaro, Šaňo) zas pri táboráku rozoberala témy, ktoré sa zvyčajne rozoberajú pri táboráku. Výsledkom rokovaní oboch skupín bolo spoločné vyhlásenie, že na druhý deň budú podmienky nielen na lezenie ale aj na prijatie závažných politických rozhodnutí a uznesení. Ja som robil spojku medzi oboma skupinkami aby som zistil, kde lepšie nalievajú. V noci bola dokonca tma a všetci sa pobrali spať.
V sobotu sa rozšíril počet účastníkov najmä o účastníčky a ich pekárenské výtvory. To už bolo dosť materiálu nielen na záujemcov o vládne funkcie, ale aj na vytvorenie povolebných frakcií, komisií a výborov. Zasadnutie Kongresu poctila aj vzácna návšteva z považského panstva – hradný pán Becko z Beckova s celým dvorným sprievodom. 


Mandátová komisia v zložení: Darina, Becko, Janka-Katka, Zuzka, Ivet,
Náčelník, Andrej.


Kandidáti na vládne funkcie: Palo, Náčelník, Tomáš, Šaňo.


Formujúci sa Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií magnézia s lezením: predseda Stenly, členovia Darina, Andej a Janka.

 
Vzácna spomienka do albumu: Becko v objatí českého prezidenta
Petra Pavla. 


Becko, Náčelník a Andrej sa fotia na volebný bilboard s heslom:
„Kto nelezie s nami, lezie proti nám“.

Zopár kandidátov na predsedu, bolo ráno, okolo obeda, hodne nezorientovaných - mysleli si, že funkciu získajú prezentovaním čo najhodnotnejšieho športového výkonu. Niektorí sa dopustili aj takej nehoráznosti, že dokonca celý deň liezli. No, predstavte si to! A ešte k tomu na Kalamárke!
To, že kritériá pri voľbe vrcholových riadiacich  funkcií klubu sú úplne iné, asi mnohí zabudli.
No, geriatri - čím viac si pamätajú, tým menej si pamätajú.


Tomáš, kandidát na ministra vysoko a nízkohorských chát sa snaží
na voličov zapôsobiť onsajtom vo vysokom stupni obtiažnosti.


Jaro necháva Šaňovi hodne lezeckej slobody. Tomáš pozerá odkiaľ Šaňo
padne, Paľo pripravuje miesto dopadu.

 
Andrejovi sa to lezie, keď má všetky cesty za tie roky nacvičené. Konkrétne
túto liezol prvýkrát už pred štyridsiatimi rokmi. 

Marketing politických súťaží preniká úspešne aj do lezeckej komunity. Volebný guláš preto nesmel chýbať ani na tomto podujatí. Nelezúci kapitán Náčelník pripravil so svojim tímom  gastronomický zážitok, ktorý by sa nestratil ani v konkurencii na niektorom z jojkárskych kulinárskych galavečerov.


Šéfkuchár Náčelník s grifom goralského pltníka ukazuje, že
„Takto sa varí dobrý guľáš do psej matere“.

 
Palo sa pokúša pridať do guľášu zopár ingrediencií, ktoré
z jeho filmov robia víťazov na svetových festivaloch.


Koaličných rozhovorov o vytvorení programového vyhlásenia klubu sa zúčastnili
Náčelník, Ďuro, Becko, Brit Edo a Peter.

Večerné posednie pri vatre zvrchovanosti potvrdilo, že všade je dobre, ale na Kalamárke po lezení, gulášoch, koláčikoch a pri ohníku pod hviezdnou oblohou  je predsa len najlepšie. Bujará zábava však mala bohužiaľ aj svoje tienisté stránky. Všetci sme zabudli, v akej zložitej povolebnej situácii sa naša vlasť nachádza. Toľko nezodpovedaných otázok: Bude slovenská kultúra naozaj slovenská? Podarí sa zlikvidovať konečne tie otravné medvede a vlkov? Nemali by sme vojnu v polícii nazývať špeciálnou vojenskou operáciou? Nemali by sme vybudovať obchvat Slovenska pre migrantov s občerstvovacími a prepriahacími stanicami aby sme neprišli o svoju svojstojnosť? Prípadne v rámci geopolitickej orientácie na všetky svetové strany poslať recipročne zopár zbraní aj do Ruska? No a my nič. S takou veľkou kolektívnou mentálnou kapacitou sme za celý večer nič neriešili, len sme sa zabávali. Nuž, neviem akú krajinu chceme zanechať našim potomkom.


Valné zhromaždenie pri táboráku. Ľavicovú platformu zastupovali: Naty, Alan, Ivet, Zuzka, Janka-Katka, Becko, Danka, Ľudo a Palo.
Pravicová platforma ostala v anonymite a dyme.

V nedeľu sa po rannom popŕchaní vyčasilo, niekto nás tam hore nemal rád. Obral nás o hlavnú výhovorku, prečo dospať a pobrať sa domov. Tak pokračovala súťaž o funkcie aj keď už v redukovanom počte účastníkov. Pod zámienkou len nevinnej obhliadky Boriakových skál sa tajný rituál s lezením opakoval.


Čarokrásne popredie a pozadie tvoria Zuzka, Ivet, Naty a Podpoľanie. 


Alanovi a Náčelníkovi sa nechce schádzať, zvažujú basejump. 

 
Dve Zuzky, Ivet a Naty sa ocitli na hrane. Pomocnú ruku sa im snažia
poskytnúť Ďuro a Peter. 

Kongresový parlament sa nakoniec zišiel, zvolil si predsedu a riadiace orgány. 


Zasadnutie kongresového parlamentu pri voľbe orgánov.

Aj by som napísal, že koho, ale keď ma aj zabijete, tak som to zabudol. Tu je pár zopár dôvodov, pre ktoré si to nepamätám.


Konkrétne týchto sedem.

Na základe fiktívneho príbehu a reálnych postáv zaznamenal Peter.

x žiadne nie sú

KOMENTÁR K ČLÁNKU

KONGRES GLK 2023 – 11. NULTÝ ROČNÍK [18. 12. 2023 5:25:22] - reagovať


245214